З мене пару разів на ефірах посміювалися ведучі, коли я пропонував розглянути футурологічний прогноз щодо перетворення РФії на велику Північну Корею з усіма атрибутами такої трансформації.

Прогнозував такий перелік у середньостроковій перспективі:

  • обмеження діяльності новітніх методів комунікації (месенджери, вайбер, Telegram, соцмережі тощо у випадку, якщо вони не нададуть необмежений доступ для ФСБ для 100% контролю за перепискою, пошуковими запитами тощо);
  • блокування цілих масивів інтернету, поступове обмеження мобільного зв’язку в частині дзвінків за кордон;
  • глушіння ворожих голосів, покарання за несанкціоноване використання засобів зв’язку;
  • жорстка регламентація можливості ведення бізнесу поза межами РФ та зберігання коштів у іноземних банках (окрім як для довірених «правильних олігархів»);
  • зрештою, відновлення виїзних віз, як це було за часів СРСР.

Зрештою, усі ці методи і в нас діяли до кінця 1980-их, тому такі старпери, як я це все добре пам’ятають. А нині все це в повному розквіті в ще одній країні «народної демократії» КНДР.

Ну добре, постібалися з «фантазера» Чорновола… А це рішення Таганського суду Москви куди тепер засунемо? Його винесли сьогодні зранку, буквально 2-3 години тому. Суддя Юлія Смоліна заборонила використання Telegram на Росії, доки вони не виконають вимоги ФСБ про той самий сакраментальний доступ… І це не зі сфери чергової тупості окремо взятої судді. Позов подав Роскомнадзор, а офіційно його підтримала (перед тим ініціювала) ФСБ. Звичайно, ще є право на апеляцію… У когось є ілюзії з цього приводу?

До речі, до розгляду апеляційної скарги рішення вже почало діяти й офіційно оператори повинні блокувати неугодний месенджер уже сьогодні на всій території «великай и магучей». Розгляд справи відбувся за відсутності відповідача, тривав аж 20 хвилин, а на оформлення рішення пішло ще 30 хвилин (нічого не нагадує з історії про сталінські трійки?) Отже, перший пішов. Повірте моїй чуйці: усі наступні пункти — це лише питання часу.

Насправді ж, є три альтернативи:

1) РФії усе вдається й вони змушують своїм диким хамством з ними рахуватися, боятися, визнати біполярність світу з правом на «зоны влияния» (хто має відійти до рашистської, думаю, можемо здогадуватися. І це не лише Україна та Білорусь).

2) Путіну не вдасться перемогти глобально, але він зуміє явочним порядком застовбити за собою частину особливо важливих для нього територій — цей варіант буде розігруватися якраз через рік (у нас на майбутніх виборах майже всі кандидати, хіба крім Порошенка, для цього годяться — хто по старій дружбі чи продажності, хто по нєдомислію). Тоді це буде замкнутий у собі блок кількох відірваних від усього світу країн-маріонеток навколо Московської імперії.

3) Путіну взагалі нічого не вдасться і на наших кордонах дійсно виникне нова гігантська ядерна КНДР: Чи можна з цим жити? Можна, адже живуть поряд з реальним КНДР Південна Корея й Японія. Але для цього треба стати європейською Південною Кореєю, з реалізованими реформами, без популістів, корупціонерів та «кремлівських консерв», з успішною економікою, членством у НАТО та перспективою членства в ЄС. Тоді таке сусідство хіба добавить адреналіну та спровокує створення нової туристичної зони на на межі цивілізації.

Читайте также: Суд запретил работу Telegram в России: блокировка мессенджера начнется немедленно

Є ще й четвертий варіант — щось у Рашистані піде зовсім не так і він почне сипатися, наприклад, у випадку «скоропостижно, безвременно»… Тоді на руїнах колоса виникне купа ворогуючих суверенітетів, які трохи повоюють між собою, а потім їх лідери дружно полетять до Вашингтону просити підтримки й заступництва. Для нас це рік тривог та натовпів біженців і після цього, щонайменше, 100 років спокою, доки десь у болоті над Клязьмою не вийде з глибокого похмілля черговий собіратєль зємєль… Але це вже зовсім інша перспектива. А зараз поки нам слід оцінювати свої дії на випадок трьох перших можливостей, бо явно Рашка почала йти саме цим шляхом. І варіант №2 мені видається аж надто реалістичним.

ПОДЕЛИТЬСЯ