Президент сьогодні підписав закон про внесення змін в ПКУ щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

Це ініціатива Президента, яка була вперше запропонована разом з врегулюванням проблем держземкадастру.
Бо до сьогодні активне сільське населення, яке працює на своїх паях не мало можливості ані здати легально продукцію, ані бути соціально-застрахованими.

Тобто, здавали вирощену продукцію за зниженими цінами, бо не мали офіційного статусу. Не мали право на пенсію, бо не сплачували навіть мінімальних пенсійних внесків, бо знову ж таки, не мали офіційного статусу.

Така прогалина в законодавстві позбавляла роками можливості самостійно працюючих у сільському господарстві людей та їх сім’ї виходити на організовані аграрні ринки і реалізовувати на них результати своєї праці за легальними схемами і ринковими цінами.
А тому, вони змушені збувати продукцію за неофіційними каналами реалізації, які не передбачають сплати належних податків і обов’язкових платежів та відповідного відображення доходів в системі статистики. Відсутність легалізації доходів унеможливлюла участь працюючих таким чином селян в системі державного соціального страхування та позбавляла їх можливості отримувати у майбутньому достойну пенсію.
Обсяги неофіційного (фактично – тіньового) ринку у секторі селянських господарств в останні роки суттєво зростали — за експертними оцінками, по овочах він перевищує 80%, м’ясу — 60%, молоку — 40%. При цьому, ще декілька років тому дані показники були на 10-15 відсоткових пунктів нижчими.

Отже, ніхто раніше, ні один президент, ні жоден прем’єр чи прем’єрка не звертали уваги на проблему, крім Порошенка.
Тепер ці норми вирішать долю багатьох простих людей на краще.
Система оподаткування проста і зрозуміла, без ведення обліку та ще й забезпечення державою за рахунок бюджетних програм по підтримці аграріїв, поступової сплати ЄСВ.

Законопроектом також передбачено:
пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років);
встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Отакий удар Президента по популістичних опозиціонерах.
Він запустив закон сьогодні, бо восени вже будуть перші вдячні селяни.
У них ідуть жнива, а стати платником єдиного податку просто і швидко.

Закон дозволить створити умови для започаткування сімейних фермерських господарств та детінізацїї підприємницької діяльності в аграрній сфері, що позитивно вплине на зростання надходжень до місцевих бюджетів від сплати податків і створення нових робочих місць на селі.

І так, за цей законопроект «захисниця» селян Юлія Тимошенко не голосувала:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=19484
Бо плювати вона хотіла в реальності на селян, адже діло робити, то не в рекламі язиком теревенити.

ПОДЕЛИТЬСЯ