Впевнений, що більшість детективів і, мабуть, сам Артем Ситник – твердо вірять, що мають боротися не за владу, а з корупцією.

Інша точка зору, схоже, у Віталія Шабуніна, відомого своїм яскравим виступом перед студентами більш як місяць тому.

23 вересня описуючи цілі Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі, Віталій Шабунін чітко пояснив, що програма максимум цієї партії – «проведення дострокових парламентських виборів через діяльність НАБУ (НАБУ має показати виборцям, які корумповані представники старої еліти) і подальша поразка на виборах конгломерату «БПП і НФ».

Після публікації настільки яскравого виступу ми цілий місяць не бачили блогів молодого політика, який за сумісництвом вважається громадським активістом, що займається PR НАБУ.

Очевидно у середовищі тих, хто прагне реально побороти корупцію, точилися дискусії чи можна одночасно займатися задекларованою справою і політичною боротьбою в інтересах конкретної партії. Але, я так розумію, дискусії вже завершилися? Бо Віталій знову обдаровує нас блогами, провокуючи потрібні тільки йому та опозиційним силам негативні емоції та протистояння.

Про проблему КПК учора на парламентському комітеті говорив генеральний прокурор Юрій Луценко. Це проблеми аж ніяк не тільки НАБУ, але й прокуратури та інших органів, які проводять досудове слідство.

«Поправка Андрія Лозового» стала справжньою проблемою досудового слідства. Найголовніша новела, яку необхідно обов’язково скасувати – право оскаржувати підозру.

Підозра є припущенням слідчого. Як же можна оскаржувати припущення у суді? На думку генерального прокурора така абсурдна норма лише збагатить нечесних адвокатів та суддів і зробить неможливим проведення досудового слідства, особливо у справах боротьби корупцією.

Не менш шкідливою є зміна статті 242 КПК, яка визначає, що експертиза може проводитися виключно з дозволу суду. Тільки за 2016 рік було проведено 145 000 експертиз.

За 9 місяців 2017 року завантаженість одного судді у Печерському суді Києва складала 2000 справ, у Подільському – 1000 справ. Якщо судам додати ще й 145 000 запитів на проведення експертиз, їх остаточно паралізує.

Читайте также: Сытник показал на «деле Каськива» всю ангажированность и продажность украинских антикоррупционеров

На думку прокуратури необхідно також удосконалити механізм визначення розміру застави підозрюваним. ГПУ пропонує відмовити у внесенні застави підозрюваним за статтею 368 Одержання хабаря ч. 2-3 та Статтею 368-2 Незаконне збагачення.

Таким чином і прокуратура, і НАБУ мають спільні проблеми з введенням в дію змін до кримінально-процесуального кодексу. Тож на часі не протистояння, а об’єднання зусиль, щоб переконати парламент відмовитися від уже проголосованих змін.

ПОДЕЛИТЬСЯ