Після того, як з Тимошенко в Москві зняли усі обвинувачення, з нею почало відбуватися щось дивне.
Дійшло навіть до того, що вона вимагала агента КГБ назначити віце-прем’єром.

Або як Тимошенко та Янукович намагалися поділити владу та змінити Конституцію.
Тобто, за новою Конституцією, Президента обирав би не народ, а ручний парламент.
Президентом був би Янукович, а Тимошенко прем’єром. До 2029 року.
Але на щастя, не склалося. Ющенко завадив цій угоді.
Тепер Тимошенко знову пропонує нам нову Конституцію. І знову Конституцію, де не було би Президента, а був би канцлер, якого обирає не народ, а ручний парламент.

Нагадуйте своїм друзям, сусідам, рідним про це. Щоб не втратити ту вільну країну, в якій ми зараз живемо.

Про це та інше розповів у своєму інтерв’ю Віктор Ющенко.

— «Новий курс» Юлії Тимошенко. Що вам спало на думку, коли ви вперше побачили борди Юлії Володимирівни з розплетеною косою?

— Зараз найбільшою трагедією для України в політичному вимірі може бути те, що ми отримаємо зовнішнє московське керівництво українськими процесами в найближчі 5-10 років. Я знаю, що є три-чотири сили, які готові бути реалізаторами такої політики. Тому, коли ми говоримо про те, що сьогодні немає фаворита у виборах, мене це дуже тривожить. Шанс, що ми отримаємо політичну владу, яка буде підпорядкована московській доктрині, московському сюжету, сьогодні як ніколи великий.

— Ви раніше говорили, що фактично в Путіна немає більш дестабілізуючого фактору в Україні, ніж Тимошенко.

— Плюс ще декілька, не такого калібру. Але я переконаний, що вони в пулі будуть. Вони «не растеряются». Я не хочу говорити персоніфіковано. Давайте буде два-три місяці до виборів, коли усушка-утряска пройде, тоді проясниться дуже багато нюансів. Ми можемо тоді говорити персоніфіковано.

Я зараз апелюю до виборця з одним посланням: найбільший наш ворог — у нас самих. Найбільший механізм, який небезпечний, який приводить до реваншу московської політики, — неусвідомлений, байдужий або популістичний, або базований на демагогії політичний вибір декількох мільйонів українців.

— У вас є дані, що в Тимошенко з Путіним хороші відносини, і що він може на неї впливати?

— Це запитайте в неї.

— Нам розповідали, що коли ви були президентом, а Юлія Тимошенко — прем’єр-міністром, вона привела з собою Віктора Медведчука до тодішнього секретаря вашої адміністрації Віктора Балоги. Тимошенко просила Балогу призначити Медведчука послом до Росії. Які в неї сьогодні можуть бути відносини з Медведчуком?

— Не послом. Вона спочатку рекомендувала призначити його віце-прем’єром у її уряд. У 2005 році.

— З вами про це говорили?

— Так.

— Ви відмовилися?

— Так. У мене був шок. Вона залишила купу фотографій Медведчука в різних позах спілкування.

 

— Як це було? Вона принесла вам фотографії Медведчука?

— Вона принесла фотографії Балозі і сформулювала йому це перше питання. А потiм прийшла до мене і запропонувала, що було б краще, якби Медведчук став віце-прем’єром. Для мене це був шок. Коли вже я категорично сказав, що цьому не бути, виникла друга пропозиція — послом у Росії.

— Зараз Віктор Медведчук усе частіше виникає в публічному просторі. Як узагалі ви можете охарактеризувати його як політика?

— Я не хочу тратити свої слова.

— Ви вважаєте його ворогом нації?

— Три крапки.

— Чому тоді люди за вас не проголосували? Через що у вас так впав рейтинг?

— Тому що головний конфлікт, який був у президента, — це конфлікт з прем’єр-міністром. Незалежно чи це Тимошенко, чи це Янукович. Усі вони змінюють Конституцію кожний рік, усі вони спільно домовлялися про формування влади на 20 років, де Тимошенко, де Янукович. У них великий табір, у них абсолютна парламентська більшість. Тільки я і того, і того попередив, що тільки в парламенті з’являться зміни до Конституції…

— Це ви про «ширку» зараз говорите?

— «Ширка» — це фракція, а в «ширки» був дорожній план. Один з них — це зміна Конституції. Вони написали Конституцію і принесли її мені. Тимошенко принесла, щоб я вніс цю Конституцію. Це перерозподіл влади на два терміни президента і два терміни прем’єр-міністра. Що Тимошенко гарантує Януковичу вибори в парламенті, а Янукович гарантує поділити силовиків…

— Вона вам це прямо принесла?

— Так.

— Що ви відповіли?

— Я послав Івана Степановича Плюща, царство йому небесне, до Януковича з таким посланням, бо він йшов на поводу. Я знав, що він не автор цієї Конституції.

— А хто був автором? Медведчук, Тимошенко?

— Івана Степановича я попросив передати одне — якщо цей текст Конституції як проект появиться в парламенті, бо Януковича могли купити тільки виборами в парламенті на президентство, я оголошу дострокові президентські вибори. Ніхто по цій Конституції, що ви написали, у президенти не піде. Ви будете йти до людей, пояснювати їм, аргументувати, але за кулісами обрати президента в Україні я не дозволю.

Джерело

ПОДЕЛИТЬСЯ